Który Pentoo pobrać?

Tematy dotyczące uniksopochodnych systemów operacyjnych.
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Który Pentoo pobrać?

Post autor: olo-olo79 »

Witam :)
Ze strony Pentoo chciałem ściągnąć obraz tego Linuxa, ale nie wiem który, jest ich kilka i nie wiem co do czego. Oto one:

Download from Switch via HTTP (EMEA)
Download from Switch via FTP (EMEA)

Download from Inerail via HTTP (US-East)
Download from Inerail via FTP (US-East)
Download from Inerail via HTTP (US-West)
Download from Inerail via FTP (US-West)

Dziękuję i Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Który Pentoo?

Post autor: F3nix »

Cześć,

wszystkie pliki które wymieniłeś są moim zdaniem tym samym systemem operacyjnym. Są to tzn. mirrory (lustrzane odbicia jeśli gdzieś serwer by upadł). Różnią się jedynie lokalizacją. EMEA to serwer z którego ściągasz znajdujący się w europie lub afryce (Europe, the Middle East and Africa). US-East to wschodnia Ameryka, a US-West to zachodnia Ameryka.

W takich przypadkach najlepiej wybierać ściąganie z najbliższych Nas serwerów, ponieważ teoretycznie transfer będzie najszybszy. Zdarza się jednak, że wiele osób pobiera z danego serwera aktualnie i jest przeciążony więc nie zawsze jest prawdą że im bliżej tym lepiej. Ściągaj z tego z którego idzie najszybciej. Pliki dodatkowo są udostępniane za pomocą protokołu FTP lub HTTP.

Wybór należy do Ciebie.

Dlaczego nie wybrałeś Kali Linux 2.0? Najprężniej moim zdaniem się rozwija.

Pozdrawiam
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: Który Pentoo?

Post autor: olo-olo79 »

Witam :)
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Wybrałem Pentoo po przeczytaniu tego poradnika http://haker.edu.pl/2013/09/26/lamanie-hasla-routera/ i wyczytałem, że jest w nim potrzebny program THC-Hydra. Jeśli Kali Linux 2.0 ma też ten program to jak byś mógł podać link to był bym bardzo wdzięczny :) Ja jestem początkującym jeśli chodzi o Linux, więc każda porada jest dla mnie na wagę złota i z góry dziękuję za nie.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Który Pentoo?

Post autor: F3nix »

Kaliego więcej razy opisywaliśmy. Chyba w stosunku do Hydry też. Jak najbardziej posiada Kali Linux tą aplikacje do brute-force. Strona oficjalna Kali Linux 2.0: https://www.kali.org
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: Który Pentoo?

Post autor: olo-olo79 »

W takim razie już "targam" :) Skoro już mi poświęcasz tyle czasu (za co jestem bardzo wdzięczny) to mam jeszcze kolejne pytanko. Potrzebuję się dostać do ustawień routera, który otrzymałem w pakiecie gdy podpisywałem umowę na internet, nie znam loginu (nie wiem czy jest fabryczny), ani hasła. Jaki słownik pobrać, jak to wogóle zrobić :) Podłączony do sieci jestem.
Pozdrawiam i Dziękuję.

I jeszcze jedno, jaką wersję: 32 czy 64 bit-y?
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Który Pentoo?

Post autor: F3nix »

Co do routera jest poradnik o tym. Najlepiej poszukać domyślnych danych logowania do danego routera (po nazwie). W wielu przypadkach nie zostały zmienione i będzie działać. Jeśli nie to dzwonić do dostawcy neta niech poda dane dostępowe do routera bo pewnie wszystkim dają takie same przy konfiguracji lub jeżeli sobie poradzisz z konfiguracją lub nie wymaga wielkiej konfiguracji to zresetuj router przyciskiem do ustawień fabrycznych.
Zależy jaki masz procesor w komputerze. Jeśli instalujesz w VirtualBox będzie optymalniej na 32bitowej wersji. No chyba że masz komputer GIGANTA parametrami to możesz na 64 pracować.
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: Który Pentoo pobrać?

Post autor: olo-olo79 »

Z dostawcą już próbowałem, ale usłyszałem, że nie mogą udostępniać ze względu na bezpieczeństwo czy w razie jakiejś awarii np. nie było by mnie w domu to nie mogli by się dostać, bo bym pozmieniał wszystko i takie tam bzdury, aż żal było tego słuchać :(
Myślałem o resecie, ale się obawiam, bo jak są tam potrzebne jakieś loginy czy jakieś ustawienia parametrów i później tego nie ogarnę to może mnie obciążą jakoś finansowo później, a zbyt "zamożny" nie jestem :) Co do mojego kompa to GIGANT to nie jest niestety :( Dobra pobawię się i jak coś mi się uda dam znać.
Pozdrawiam i Dziękuję.
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: Który Pentoo pobrać?

Post autor: olo-olo79 »

I znowu pod górkę :( Który mam pobrać. Zaznaczę, że pobrałem pierwszy 32 bit-owy i lipa nie działa. Wyskakuje błąd jakiś o zgodności procesora :(
Kali Linux 32 bit ISO
Kali Linux 32 bit Light
Kali Linux 32 bit mini
Kali Linux armel
Kali Linux armhf
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: Który Pentoo pobrać?

Post autor: olo-olo79 »

Przykre, ale chyba będę musiał się poddać, za cienki jestem do tego :(
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Który Pentoo pobrać?

Post autor: F3nix »

Co dokładniej wyskakuje? Czyżby ten komunikat z VirualBox:
FATAL: No bootable medium found! System halted.” oraz “Unable to boot – please use a kernel appropriate for your CPU
http://haker.edu.pl/2014/06/08/kali-lin ... irtualbox/
Zablokowany