Wyszukiwanie informacji w sieci

Dział w którym możesz poruszyć każdy temat :-).
ary@ros@
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:14

Wyszukiwanie informacji w sieci

Post autor: ary@ros@ »

Wstyd :oops: poruszac taki temat na tym forum, no coz moze ktos pomoze bezradnej kobiecie,najpierw mnie pewnie wysmieje :lol:

Wiec mam 2 pytania:
Ja probuje juz od dluzszego czasu :o wyszukac kogos w sieci, znajac imie i kraj zamieszkania tej osoby,problem w tym ze jest to Kanada. .Problem w tym ze google pokazuje mi milion wynikow a nie to czego szukam,probowalam z '' '', + , - Nie chce zeby ktos odwalil za mnie brudna robote, potrzebuje porady albo zeby mi ktos powiedzial poczytaj to i to ,uzyj tego i tego cos w tym stylu ( jestem zupelnie zielona :( ).

2 pytanie Czy istnieje inna metoda oprocz Google grafika i TinEye zeby zidentyfikowac osobe ze zdjecia? Zadna z tych metod mi nie pomogla.
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

Re: Wyszukiwanie informacji w sieci

Post autor: Kenjin »

Co to znaczy znalesc osobe? Poznac jej adres zamieszkania, czy zkontaktowac sie? Posiadasz tylko imie czy nazwisko tez? Jesli tylko imie to szansa ze tego kogos znajdziesz jest bliska zeru. Pomysl ilu dajmy na to Michałow jest w polsce?

Druga sprawa to jak znalesc? Zakladajac ze chodzi ci tylko o dotarcie do tej osoby to w sposob legalny:
-Social Media(facebook, twitter, g+ itd.)
-moze wiesz gdzie pracuje? Wykonac pare telefonow i popytac.

Nie wiem w jakim celu tego kogos szukasz, dawny znajomy? Masz jakiekolwiek informacje na temat jego zainteresowan? Szukaj w miejsach gdzie mogl przebywac. Nie ma zlotego srodka im wiecej informacji na tat tej osoby posiadasz tym latwiej bedzie Ci ja znalesc.
ary@ros@
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:14

Re: Wyszukiwanie informacji w sieci

Post autor: ary@ros@ »

Dzieki za odpowiedz.To nie jest dawny znajomy,sprawa jest bardziej skomplikowana.

Chce odnalezc goscia, ktory siedzial kolo mnie w samolocie.Znam imie, przedstawil sie tylko z imienia a nie pelnym nazwiskiem.Wiem tez skad dokad lecial i kiedy, numer miejsca.

Linie lotnicze przechowuja pewne dane pasazerow ( jak dlugo (?)), w kazdym razie ta droga moglabym wydobyc przynajmniej nazwisko i/lub email. Znajac nazwisko sprawa by juz byla prostsza, ale watpie czy mi ktos udzieli takich informacjii, odpada.

Pomyslalam ile takich Mattow musi byc w Kanadzie , milion ???!!!

Powiedzial mi tez, ze leci do Irlandii na trzy tygodnie odwiedzic rodzine w Belfascie.Szukalam postow na portalach spolecznosciowym typu: lece na 3 tygodnie do Irlandii,odwiedzic rodzine ( kuzyna/kuzynke/wujka/ciotke) w Belfascie ,dodatkowo nazywalby sie Matt i pochodzil z Kanady ,( przynajmniej wiem ze ograniczam sie tylko do prowincjii Ontario), sprawa zalatwiona.

Piszesz Social Media, zgadzam sie. Ale przegladanie kazdego profilu z osobna, i szukanie informacji czy ten ktos umiescil posta o swoim pobycie w Belfascie zajmuje duzo czasu. Moze napisac do kazdej osoby z Belfastu jaka znajde na Fb czy ma kuzyna w Kanadzie? Umiescilam na 3 czy 4 forach , irlandzkich i kanadyjskich posta czy ktos go nie zna , nic mi z tego nie wyniklo.

A jeszcze w samolocie wlaczyl laptopa, ogladal film, napewno ip posiada, podejrzewam, ze jakis profil na portalu ma,ale ja nie umiem sie do tych informacjii dokopac.

Nie wiem gdzie pracuje. Zainteresowan tez nie znam, nie powiedzial mi ,przespal prawie caly lot ;)
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

Re: Wyszukiwanie informacji w sieci

Post autor: Kenjin »

Sorry ale to pod jakiś stalking mi podchodzi ... Poczytaj o Kevinie mitnicku i social engineeringu.
ary@ros@
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:14

Re: Wyszukiwanie informacji w sieci

Post autor: ary@ros@ »

Moge Cie zapewnic, ze to nie o stalking chodzi.Poczytam.
ODPOWIEDZ