Blokowanie polaczez z tora (gmail, facebook)

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
DogsReWatching
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:33

Blokowanie polaczez z tora (gmail, facebook)

Post autor: DogsReWatching »

Ostatnio ogladajac konferencje "secure 2016" natknalem sie na ciekawa informacje, ktora potwierdzala moje wczesniejsze podejrzenia. Mianowicie chodzi mi o blokowanie polaczen do poczty z tora, poki co jedynie zaobserwowalem to u google i yandex + pewnego dnia logujac sie do facebooka zostalem poproszony o weryfikacje, rowniez polaczenie z tora.

Na samym wykladzie secure (wyklad o hascat), osoba prowadzaca jedynie wspomina o google.

Na jakiej zasadzie dziala takie wylapywanie podejrzanych zachowan? Czy facebook, google, yandex i byc moze kilka innych domyslnie blokuja wejscie na tora, jesli wlasciciel nigdy wczesniej sie przez niego nie logowal?

Byc moze dziala jakis algorytm, ktory prosi o autentyfikacje rowniez przy polaczeniach VPN?

Nastepne pytanie, jak jest mozliwe wejsc na fora typu: hackforums czy leakedforums. Tutaj spotykamy sie z blokowaniem tora jak i vpna. Czy wykupujac osobiste proxy jestem w stanie uzyskac dostep? Jesli nie to moze serwer z VNC?
Awatar użytkownika
MrBAD0094
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2016, 19:58

Re: Blokowanie polaczez z tora (gmail, facebook)

Post autor: MrBAD0094 »

1. Poczytaj o klasach adresów i jakie są pule ( np. prywatne ) i zobaczysz, że blokowanie ruchu z tora jest banalne.
2. Nie wiem nie znam się jak u nich to działa, ale z pewnością jeśli wykupisz socks'a z prywatnej puli adresów oczywiście to nie powinno być problemu z dostępem.
Zainteresowany Informatyką śledczą i bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych oraz informatycznych.

Remember, remember the fifth of November
The Gunpowder Treason and Plot
I see of no reason,
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot...
ODPOWIEDZ