Kali Linux na pendrive Anonimowosc

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Grzegorz4
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, 23:23

Kali Linux na pendrive Anonimowosc

Post autor: Grzegorz4 »

Witam, orientuje sie ktoś czy dobrym rozwiazaniem aby byc anonimowy z kali linuxem jest naprzód zainstalowanie wirtualboxa na pendrive a potem na tego VBoxa kali linuxa ? Czy wystarczy sam kali linux na botowalnym pendrive w trybie np. Używam persistence? A jesli bedzie mnie mozna namierzyc po numerach seryjnych mojego sprzetu pc ? Bo jak wlaczam z f12 kali linuxa to widze ze id jakiś urzadzen moich pokazuje. Doradzi ktos co mam zrobic zeby miec pewnosc ze bede anonimowy ? (ale pasuje mi cos zbotowanrgo na pendrivea bo moge to zawsze na innnych konpach robic)
Dziekuje i Pozdrawiam
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Kali Linux na pendrive Anonimowosc

Post autor: przemek »

Doradzę ci zainstaluj devuan na virtualbox i w tym whonix gateway + kali w drugiej maszynie wirtualnej
Technik ochrony środowiska
Grzegorz4
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, 23:23

Re: Kali Linux na pendrive Anonimowosc

Post autor: Grzegorz4 »

A moglbys wyjaznic bardziej jak to zrobic ?
W sensie bo chodzi mi o to zeby wszystko bylo zrobione na pendrive i botowalo sie na kompie każdym ktory ma tryb otwierania z pendrive botowalnego. Wiec co bym musial na pendrive zainstalowac? Jesli mi pomoże Pan to bardzo bym panu dziekowal bo każdego pytalem i nikt sie nie orientuje w tym.
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Kali Linux na pendrive Anonimowosc

Post autor: przemek »

Zależy do czego chcesz używać kali linux jeśli sieć wewnętrzna to bez niczego. a jeśli do " testowania " stron w necie to Na pendrive Linux devuan lub debian, w kompie virtualbox, i 2 maszyny wirtualne. whonix gateway + kali. Podejrzewam że w twoim przypadku to będziesz musiał stworzyć własny obraz systemu. i w chroocie zainstalowac virtualbox + dodac jakos maszyny wirtualne.
//tutaj jak zbudowac system własny (iso live)
https://dug.net.pl/tekst/243/budowa_spe ... bian_live/
Technik ochrony środowiska
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Kali Linux na pendrive Anonimowosc

Post autor: przemek »

kolejna kwestia to czy chcesz szyfrowac pendrive (persistence). Obawiam się że w twoim przypadku bez zapoznania się lepiej z linuksem nic nie zrobisz :(
Technik ochrony środowiska
ODPOWIEDZ