Najwieksze bezpieczeństwo

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Grzegorz4
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, 23:23

Najwieksze bezpieczeństwo

Post autor: Grzegorz4 »

Witam, jak moge uzyskać najwieksze bezpieczeństwo w systemie kali linux (ktory ma byc na pendrive(przenosny botowalny) narazie to mam zwyklego kali linuxa zaimstalowanego na botowalnym pendrive, a moglbym to jakoś ulepszyć? Coś z wirtualboxem moze zrobic żeby za duzo informacji o sprzecie moim numerach seryjnych itp nie bylo ? (Prawie maksymalna anonimowosc bo czytalem ze sprzet ma informacje przez ktore można namierzyć) To wzzystko musialoby byc na botowalnym pendrive, nic na kompie w plikach bo tak jak mowilem bede z tym chodził. I jezli mozna to krok po kroku co mam zrobic miej wiecej ? Dziękuję i pozdrawiam.
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Najwieksze bezpieczeństwo

Post autor: przemek »

Zależy jak chcesz używać kaliego. jeśli otoczenie to zmiana MAC wystarczy. a jeśli siec to virtualbox + whonix
Technik ochrony środowiska
Grzegorz4
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, 23:23

Re: Najwieksze bezpieczeństwo

Post autor: Grzegorz4 »

Potrzebuje to do celów dzialania w sieci, a wiec tak jak Pan mówi musialbym użyć whonixa, ale z tego co czytalem whonix ma jakies dwa virtualboxy i trzeba to jakos łączyć czy coś, orientujesz w tym ? Moglbys mi napisac jak mam to zrobic ? W sensie zeby dzialalo wszystko na livecd albo na pendrive tem whonix
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Najwieksze bezpieczeństwo

Post autor: przemek »

Masz 3 rozwiązania.
1. Na pendrive zainstalować linuksa + persistence i wtedy vb+ whonix i skonfigurować
2. a ) zainstalować cały linux na dysku zewnętrznym
b ) linux na pendrive a persistence na dysku ( lepsza opcja a )
3. zbudować samemu livecd z vb + whonix (b. ciężkie ponieważ robi się to przez chroot-a )
// whonix jest już skonfigurowany po zainstalowaniu, po uruchomieniu wystarczy sprawdzić czy łączy przez tor.
jeśli instalujesz kali to przeczytaj ten artykuł aby wiedzieć jak skonfigurować : https://haker.edu.pl/2015/11/30/darmowe ... nix-i-tor/
Technik ochrony środowiska
ODPOWIEDZ