zmiana języka GUI na polski w Kali 64 bit Xfce

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
mrt3217
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2017, 14:43

zmiana języka GUI na polski w Kali 64 bit Xfce

Post autor: mrt3217 »

Kuźwa ściągnąłem najnowszego Kali 2017.2 z oficjalnej strony kali. ze środowiskiem xfce "Kali 64 bit Xfce". po zainstalowaniu całe GUI w języku angielskim (choć przy instalacji zaznaczałem wszędzie polski). jako że jestem patriotą chciałem coś z tym zrobić.. okazało się że w środowisku xfce nikt nie przewidział szybkiej zmiany języka z poziomu rozwijalnych opcji... pogrzebałem trochę na necie i dzisiaj rozwiązałem problem. mianowicie (gdyby ktoś miał problem z przestawieniem języka). Robi się to tak: w terminalu wpisujemy: "nano /etc/locale.gen" usuwamy znaczek "#" przy językach zaczynającym się na pl (pl_PL ISO-8859-2 i pl_PL.UTF-8 UTF-8) później wciskamy "ctrl+o" aby zapisać zmiany następnie "ctrl+x" aby wyjść z edytora "nano". Teraz w terminalu wpisujemy komendę "locale-gen". teraz wpisujemy sobie w terminalu komendę "locate .bash_profile" (powinno nam wyszukać tylko jedną ścieżkę dostępu. teraz wpisujemy w terminalu "nano (i przeklejamy ścieżkę którą przed chwilą znaleźliśmy)" na samym dole dodajemy dwa wpisy jeden pod drugim "LANG-pl_PL ISO-8859-2" i "export LANG". i teraz znów "ctrl+o", "ctrl+x" teraz ostatnia rzecz w terminalu wpisujemy "dpkg-reconfigure locales" wyskakuje nam okno w którym wybieramy sobie język. musimy wybrać ten "pl_PL ISO-8859-2" klikamy "enter". wyskakuje nam druga ramka i znów wybieramy nasz język "pl_PL ISO-8859-2" klikamy "enter" języki zostały załadowane i są teraz jako domyślnie ustawione na polski. wystarczy teraz w terminalu wpisać "reboot" i cieszymy się najnowszym kali w polskim języku. mam nadzieje że komuś pomogłem
ODPOWIEDZ