Karta sieciowa nie chce pracować w trybie Monitor

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
zombiak
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2017, 14:50

Karta sieciowa nie chce pracować w trybie Monitor

Post autor: zombiak »

Witam,

posiadam laptopa firmy Asus z wbudowaną kartą sieciową Atheros AR9485WB-EG oraz kartę sieciową zewnętrzną TP Link TL-WN722N v2.0. Na lapku zainstalowałem Virtual Box'a z Kali Linux'em 2017.1, ponieważ chciałem w programie aircrack-ng sprawdzić podatność mojej sieci na atak oraz wykonać kilka testów bezpieczeństwa.

Problem z jakim przychodzę to moja karta sieciowa nie chce działać w trybie Monitor dla polecenia airmon-ng start wlan0, otóż otrzymuję taki komunikat:

Found 4 processes that could cause trouble. If airodump-ng, aireplay-ng or airtun-ng stops working after a short period of time, you may want to run 'airmon-ng check kill'

Pid | Name
----------------------------
414 | NetworkManager
1472 | wpa_supplicant
1487 | dhclient
1502 | avahi-daemon-ch

PHY | Interface | Driver | Chipset
null | wlan0 | r8188eu |

Jak widać po wykonaniu polecenia "airmon-ng start wlan0" powinien ustawić kartę sieciową w tryb monitor.
Odpalę jeszcze polecenie "iwconfig" i sprawdzam:
Obrazek

Wykonam instrukcje zgodnie z poleceniem "airmon-ng check kill" to znika mi dostęp do Wi-Fi pewnie dlatego że zabijam proces Network Manager.

Próbowałem innej metody aby ustawić kartę w tryb monitor, czyli odpalając konsolę wpisywałem komendy:
ifconfig wlan0 down
iwconfig wlan0 mode monitor

Wtedy otrzymywałem komunikat:
"Error for wireless request "Set mode" (8B06): SET failed on device wlan0; Operation not permitted"

Poszukałem w necie i znalazłem aby zainstalować sterowniki dla mojej karty sieciowej TP Link bo versja 2.0 ma problem z pracą w trybie monitor, tak też uczyniłem i zinstalowałem z podanego linku sterowniki https://github.com/mfruba/kernel, to niestety nie rozwiązało mojego problemu a co ciekawe mając ustanowione połączenie z Wi-Fi B593-8218, włączam przeglądarkę i wywala błąd że nie ma połączenia z internetem a przecież jest status sieci: Connected.

Macie jakieś pomysły co powinienem w tym przypadku zrobić aby uzyskać wlan0 w trybie monitor ?
ODPOWIEDZ