[Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: F3nix »

Chyba nie przeczytałeś podanego linka i innych w Google wpisując tą frazę. Problem po prostu, że od wydania Hydry którą używasz już minęło trochę czasu. Z kolei od poradników niektórych kilka lat. W świecie technologi można rzecz bez przesady, że już w dniu którym publikujesz news albo poradnik powoli przestaje być aktualny. W nowszym Kalim jest chyba dostępna nowsza wersja Hydry.

Co do drugiego polecenia to rzeczywiście daj sobie spokój z nauką testowania zabezpieczeń jeśli naprawdę nie masz elementarnej i podstawowej wiedzy na temat podstaw informatyki (być może już z gimnazjum). W sumie nawet nie informatyki a usług które nawet zwykli użytkownicy Internetu używają. Chcesz łamać protokołem FTP protokół HTTP.................

Nie rozumiem też czemu w cudzysłowu masz słowo testu penetracyjnego. Jak poszukasz ofert w Internecie choćby na pracuj pl, dowiesz się że haker jest to normalny zawód. Potępiamy wszystkich którzy chcą się włamać nie do swoich maszyn lub bez pisemnej zgody właściciela. Artykuł art. 267. § 1 kodeksu karnego (Rozdział XXXIII Przestępstwa przeciwko ochronie informacji) CI odpowie ile za takie coś grozi lat więzienia.

Jeśli przeczytasz nasz cały blog i czegoś nie rozumiesz to warto wrócić do nauki informatyki. Wszystkie poradniki określam na poziom nowicjusza i jest to 0,01% całej wiedzy, żeby coś zdobyć.

Co do słowników to podczas testów siły hasła wykorzystuje się specjalnie przystosowane słowniki mające nawet po kilkaset gigabajtów (lub tablice tęczowe w przypadku hashy) wygenerowane często specjalnie pod dany cel według zebranych informacji w białym wywiadzie. Z matematycznego punktu widzenia jest również logiczne, że jak wygenerujesz wszystkie kombinacje haseł to je napewno złamiesz. Kwestia tylko czasu jaki na to potrzebujesz i jakie komputery lub usługi w chmurze do tego wykorzystasz (np: amazonowa jest dosyć tania).

Odpowiadając na Twoje pytanie. Pobierz po prostu Hydra 8.1 bo prawdopodobnie ona naprawia problem.
(Current Version: 8.1 Last update 2014-12-08)
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Przeczytałem, a nawet jak coś nie zrozumiałem, przetłumaczyłem w Google Translate. Po prostu nie rozumie wszystkiego, nie mam takiej wiedzy jak Ty, ale też nie jestem jakimś kompletnie zielonym (za moich czasów gimnazjum nie było). Wiele trików nauczyłem się na podstawie poradników bez znajomości ich, jestem typem jak by to powiedzieć z pamięcią fotograficzną. Ktoś mi pokaże i potrafię to powtórzyć choć nie wiem jak to działa, co powodują jakieś komendy, itd. Wiem, że dobrze by było poczytać dowiedzieć się na temat różnych rzeczy których robiłem, ale.... mój największy wróg - CZAS (więc idę na skróty po przez video poradniki i poradniki). Czemu cudzysłów, bo raz napisałem atak i poprawiono mnie, że tu się nie używa tego słowa mówi się test penetracyjny (a wiadomo, że nie próbowałem testować). Na końcu napisałeś, co powoduje ten mój problem (Dziękuję), szkoda tylko, że od razu tego nie zrobiłeś, nie było by tyle pisania i kąśliwych uwag, które nie potrzebnie padły.
Pozdrawiam i Dziękuję.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: F3nix »

Nie są kąśliwe jeśli tak to odebrałeś. Domena edu.pl świadczy, że naszemu celowi przyświeca edukacja innych a nie sprzedaż np. różnych ciemnych usług. Jeśli kogoś interesuje hacking jako hobbi po prostu trzeba wręcz odwrotnie (tak wiem czas czasem). Trzeba rozumieć polecenia, żeby łatwo je modyfikować i naprawiać jak nie działają. Dlatego zawsze początkującym polecam byle jakiego darmowego Linuksa się poduczyć z kursów (z naciskiem na komendy i ich używanie) + jakiś podstaw programowania (uczy to logicznego myślenia).

Źle trochę odebrałeś, chciałem podkreślić że piszemy w czasie naszym wolnym prywatnym i nie ciężko by było codziennie sprawdzać co jeszcze działa a co nie. Po prostu wszystko ulega modyfikacji, łącznie z stronami internetowymi (ich budowa). Często pada pytanie o Facebooka, a to nie jest nasza wina że chłopaki z FB pracują ciągle nad stroną i dodając nową funkcjonalność ją aktualizują. Jeśli ktoś zrozumie dany wpis i zainteresuje się tematem, to bez problemu ominie trudności które wynikają z pewnych zmian czasowych.

Pozdrawiam F3nix
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: steo »

Polecę Ci książkę do kw. e. 12 do sieci. Tam są w miarę fajnie opisane podstawy, protokoły, warstwy sieci, jak to mniej więcej działa. Książka cieniutka, a do zrozumienia podstaw działania powiedzmy pakietu może się nadać. ;)
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: F3nix »

@steo:

Autor posta chce chyba tylko złamać hasło e-maila. Nic więcej
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Chcę dostać się do routera. Przez Linuxa nie udało mi się tego ogarnąć (cały czas ten problem co w temacie), ale odpaliłem z Windy i idzie.
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: steo »

Tylko linux! Bez grafiki! Oszczędzaj ram! :lol: :lol: :lol:
No, na windzie, to możesz jedynie w góre i w dół pojeździć. :D
Ale jak chcesz się bawić hydrantem, to lepiej zmień hobby :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
4dm1n
Site Admin
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2015, 21:11
Kontakt:

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: 4dm1n »

Chyba większym opóźnieniem jest komunikacja sieciowa pomiędzy atakującym a routerem niż ten cały ram... :lol: ja nadal postuluje nad zresetowaniem routera...
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Witam :)
Po komentarzu STEO postanowiłem spróbować jeszcze raz z Linuxem i zadziałało :)
Co było problemem w moim przypadku, hmm.... Nie jestem pewien, ale wina leży, że tak powiem, o jedną spację za dużo.
hydra -l admin -P sl.txt -e ns - t 10 -f -V 192.168.0.1 http -get / tak pisałem i nic, a jak tak napisałem
hydra -l admin -P sl.txt -e ns - t 10 -f -V 192.168.0.1 http-get / to działa :)
Widzicie błąd? :)
Dziękuję wszystkim za komentarze i pomoc.
Cel osiągnięty można wątek zamknąć.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: F3nix »

Cytat z oficjalnej hydry.
Currently this tool supports:
Asterisk, AFP, Cisco AAA, Cisco auth, Cisco enable, CVS, Firebird, FTP, HTTP-FORM-GET, HTTP-FORM-POST,
HTTP-GET, HTTP-HEAD, HTTP-PROXY, HTTPS-FORM-GET, HTTPS-FORM-POST, HTTPS-GET, HTTPS-HEAD,
HTTP-Proxy, ICQ, IMAP, IRC, LDAP, MS-SQL, MYSQL, NCP, NNTP, Oracle Listener, Oracle SID, Oracle,
PC-Anywhere, PCNFS, POP3, POSTGRES, RDP, Rexec, Rlogin, Rsh, S7-300, SAP/R3, SIP, SMB, SMTP, SMTP Enum,
SNMP, SOCKS5, SSH (v1 and v2), Subversion, Teamspeak (TS2), Telnet, VMware-Auth, VNC and XMPP.

For HTTP, POP3, IMAP and SMTP, several login mechanisms like plain and MD5 digest etc. are supported.
Ja od razu zauważyłem błąd z tą spacją, jednak w takim razie dziwi mnie ten komunikat. Spodziewałbym się bardziej coś w stylu że składnia polecenia lub parametr jest niepoprawny.
ODPOWIEDZ