Działanie Linuxa bez windowsa

Tematy dotyczące uniksopochodnych systemów operacyjnych.
Dw00L
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2017, 19:15

Działanie Linuxa bez windowsa

Post autor: Dw00L »

Witam,

Otóż mam pytanie dotyczące działania Kali Linuxa. Zainstalowałem sobie Linuxa na pendrive i generalnie wszystko pięknie czyta z pendriva po zmianie bootowania i Linux działa, jednakże dysk na którym mam widndowsa spalił mi się i nie mogę dostać się już do win7, mam podłączony drugi dysk na którym zapisują mi się dane systemowe Linuxa i pytanie moje brzmi: Czy to, że nie mam jako takiego systemu operacyjnego wpływa jakoś na funkcjonalność oraz narzędzia samego Linuxa? Czy w dalszych etapach nauki testów penetracji to może mnie jakoś ograniczyć? Ogólnie linux sam w sobie działa dobrze. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Działanie Linuxa bez windowsa

Post autor: F3nix »

Jeżeli masz na pendrive Kali Linuxa z tego co rozumiem, to największą wadą jest brak trwałości. Rozumiem, że jak zapisujesz na pulpicie sobie w Kali Linuxie jakiś plik to on znika? Więc nie możesz trzymać swoich konfiguracji, skryptów, doinstalowanych aplikacji bo i tak są ulotne. Rozwiązaniem jest opcja persistence bodajże.
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Działanie Linuxa bez windowsa

Post autor: przemek »

Zależy gdzie te dane zapisujesz ;) ponieważ w Linuksie możesz tak skonfigurować aby np katalog domowy był na persistence (zapis) masz 2 możliwości :
1. /etc/fstab
2. logujesz się na roota i montujesz dysk do katalogu domowego np mount /dev/(nazwa_dysku_partycji_np_sda1) /home lub /home/nazwa_użytkownika
Technik ochrony środowiska
ODPOWIEDZ