Ręczne wyłączanie dysku w Windows przez skrypt? Czy to możliwe.

Tematy dotyczące systemów operacyjnych z rodziny Microsoft.
Remix

Ręczne wyłączanie dysku w Windows przez skrypt? Czy to możliwe.

Post autor: Remix »

Witam, w Windowsie 7 jest taka opcja w zarządzaniu zasilania w której idzie ustawić czas po którym dysk twardy się wyłącza. Obecnie posiadam SSD na system i HDD na dane, no i tego HDD czasami nie używam a tylko denerwuje mnie gdy niepotrzebnie chodzi, a jest słyszalny przez obudowę (brzęczenie, głowica, rezonanse). Do sedna - jak da się w ustawieniach 0min = dysk nie jest nigdy wyłączany. Najmniej da się 1min, wtedy dysk po 1 min nie użytkowania wyłącza się. Dało by się zrobić tak by dysk ten wyłączać się natychmiast (1-5sek) po odpaleniu jakiegoś skryptu? Wiem, że w linuxie da się tak zrobić przez terminal, ciekawi mnie sprawa z windowsem... bo czekanie 1 min aż windows sam wyłączy jest męczące.
Awatar użytkownika
steo

Re: Ręczne wyłączanie dysku w Windows przez skrypt? Czy to możliwe.

Post autor: steo »

Sprawdź USBDeview. Możesz nim włączać i wyłączać dysk.
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
Remix

Post autor: Remix »

Niestety dysk o który mi chodzi to WDC na SATA, nie na USB, więc program odpada bo nie widzi tego dysku nawet, z usb działa i odłącza i podłącza mi np pendrive czy drukarkę, no ale niestety dysk wewnętrzny jest podłączony przez sata.
Awatar użytkownika
steo

Post autor: steo »

Jeśli pracuje w trybie AHCI, to może, pomoże Hot Swap. Albo możesz dorobić jakiś przełącznik przy obudowie. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
ODPOWIEDZ