ehlo

Dział w którym możesz poruszyć każdy temat :-).
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

ehlo

Post autor: Kenjin »

Witam,

nie wiem na ile aktywne jest to forum(patrzac na przeszlosc to niezbyt) ale fajnie byloby się poznać. Ostatnio brakuje mi takich miejsc spotkan jak kiedys IRC gdzie mozna dzielic sie spostrzezeniami i wspolpracowac w roznych projektach.

To moze zaczne od siebie:

Programista w3c(php/js/html/css) Staż 5 lat.
Programista skryptowy (python,C#) Staż rok ale prężnie :).

Inne języki (c++, bash, pascal, C) staz tyle co na studiach nigdy mnie nie zainteresowaly, bo niestety ilosc pracy nie jest adekwatna do pozadanych przezemnie efektow.

Moje zainteresowania jesli chodzi o hacking to szukanie exploitow i efektywne ich wykorzystanie, niestety z roku na rok jest to coraz trudniejsze zadanie :).

To teraz wasza kolej :)
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: ehlo

Post autor: F3nix »

Jest aktywne. To prawda IRC w podziemiu już nie jest prężne jak kiedyś. Były czasy że nawet w środku nocy kogoś tam mogłeś złapać. Szuka się luk, expolity się pisze które wykorzystują właśnie znalezione dziury! Polecam oprócz poszukiwania dziur studiowanie w celach naukowych na np. exploit-db.com tych skryptów, które są napisane w języku które znasz i lubisz (Python/PHP). To chyba najwięcej uczy.

Ja osobiście Java np. Spring i ogólnie pojętne technologie webowe. Inne języki udam że są mi nie znane. Już też nie interesuje się tak bezpieczeństwem jak kiedyś. Jestem bardziej bierny. Trochę żałuje, że wiele for już nie rozwija się prężnie jak kiedyś to było i ludzie nie tworzą na nich hobbistycznie projektów dla potomnych. Wielu nawet źródła wrzucało a dziś to ekhem...
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

Re: ehlo

Post autor: Kenjin »

Dzięki za poprawienie mnie, oczywiście chodziło mi o szukanie dziur :). Troche to uprościłem wybacz. Nigdy nie słyszałem o tej stronce ale chyba się tym zainteresuje, przyznam że przez dłuższy czas też zajmowałem się raczej bierną pracą a dopiero ostatnio zaczęło interesować mnie bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o publikowanie ciekawych kodów to mam ich kilka ale chyba niczym was nie zaskocze, bo widze że początkujących tu nie ma.

Niestety obecnie ludzie obeznani w temacie coraz rzadziej chcą dzielić się swoją wiedzą, a jedyni "aktywni" użytkownicy to script kiddies :(
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 06:32 przez F3nix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj wypowiedzi jeśli odnosisz się do poprzedniego postu.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: ehlo

Post autor: F3nix »

Bo Ci co kiedyś się dzielili dzisiaj pewnie już pracują i nie bawią się w takie rzeczy... albo nie przynoszą pracy do domu ;) .
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: ehlo

Post autor: steo »

Po mojemu, to nikt nie dzieli się swoją wiedzą, dosłownie. Mozesz dostać wędkę, ale nie rybę. Zwłaszcza publicznie.:)
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: ehlo

Post autor: przemek »

witam wszystkich. jestem ciekaw czy powstanie kolejny wpis o demonsaw
Technik ochrony środowiska
ODPOWIEDZ