KERNEL-41

Dział w którym możesz poruszyć każdy temat :-).
Awatar użytkownika
xxdakee
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2017, 20:38

KERNEL-41

Post autor: xxdakee »

Siemanko :D Ostatnimi czasy miewam problemy z kompem. Mam wrażenie żyje on jak chce, wyłącza sie kiedy chce. Potrafi wyłączyć się zarówno zaraz po odpaleniu jakiejkolwiek gierki jak i podczas przeglądania fejsa z czego ten 1 przypadek występuje za każdym razem, gdy w nic nie gram, tylko normalnie korzystam z kompa potrafi sie on nie wyłączyć przez cały dzień, a potrafi i 5 razy w ciągu godziny...
W logach znalazłem masę criticali opisanych jako Event 41, wiem ze to tylko informacja o tym że komp został zrebootowany po wcześniejszym nieprawidłowym zamknięciu, ale no czym to może być spowodowane? Robiłem formata, temperaturki w porządku, nic się nie grzeje, obstawiam ze to wina zasilacza z którymi zawsze miałem problemy. Ktoś coś mógłby wiedzieć na ten temat?
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: KERNEL-41

Post autor: F3nix »

Czy występował niebieski ekran śmierci? Jak tak to sprawdź aplikacje BlueScreenView. Jeśli to nołnejmowy zasilacz to istnieje spora szansa, że to on. Chińczyki mają niestabilne napięcia, a nawet mogą palić inne podzespoły swoimi skokami w bok.
Awatar użytkownika
xxdakee
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2017, 20:38

Re: KERNEL-41

Post autor: xxdakee »

F3nix pisze: 02 maja 2017, 16:44 Czy występował niebieski ekran śmierci? Jak tak to sprawdź aplikacje BlueScreenView. Jeśli to nołnejmowy zasilacz to istnieje spora szansa, że to on. Chińczyki mają niestabilne napięcia, a nawet mogą palić inne podzespoły swoimi skokami w bok.

Nie, BSoD'a nie zaobserwowałem ani razu. Aktualnie mam wpiętego Tracera Highlander 600W, z tego co pamiętam wcześniej miałem na posiadaniu właśnie jakiegoś noname'a i były podobne problemy.
Awatar użytkownika
xxdakee
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2017, 20:38

Re: KERNEL-41

Post autor: xxdakee »

CPU
AMD FX-6100
RAM
8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 667MHz
Płyta Główna
MSI 760GM-P21(FX) (MS-7641)
Grafika
1023MB NVIDIA GeForce GTX 550 Ti (Gigabyte) 38 °C
Nośniki
279GB Western Digital WDC WD3000JS-63PDB1 ATA Device (SATA)
Może jakiś lepszy zamiennik tego Tracera pod tą konfigurację?
Awatar użytkownika
HCR
Posty: 80
Rejestracja: 22 lut 2018, 20:42
Lokalizacja: Wszędzie

Re: KERNEL-41

Post autor: HCR »

Z tego co policzyłem to pobór mocy twojego PC to 260-280W
Więc ten zasilacz nie musi być za duży taki 400W spokojnie Ci wystarczy, jak chcesz coś niezawodnego to popatrz na jakieś beQuiet'ty
Obrazek
ODPOWIEDZ