Kod w notatniku

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
mati321a
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2016, 14:45

Kod w notatniku

Post autor: mati321a »

Witam jest może kod do notatnika który wysyła logi na pocztę Potrzebuje do własnych celów
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Kod w notatniku

Post autor: F3nix »

Wpisz w Google.
cmd mail
Jednak mam obawy, że Ci się nie uda ponieważ w systemie Microsoft Windows nie ma żadnego klienta do poczty e-mail konsolowego. Za to jest ftp którym można wysłać pliki np: wiadomość w pliku tekstowym .txt.
http://haker.edu.pl/2013/10/27/jak-wlamac-sie-na-gg/

Chyba że przejrzysz jak działa protokół SMTP do wysyłania maili (w google na ta fraze znajdziesz) i spróbujesz wysłać maila za pomocą narzędzia telnet w konsoli.
mati321a
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2016, 14:45

Re: Kod w notatniku

Post autor: mati321a »

ok dzięki a wiesz może czy jest keylogger napisany w notatniku który zapisuje logi klawiszy ?
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Kod w notatniku

Post autor: F3nix »

Nie ma, bo to tylko plik wsadowy (każde polecenie jest tak naprawde mini programikiem który znajduje się gdzieś na dysku Windowsa (prawdopodobnie na C:\Windows\System32\). System nie udostępnia tam takich programików umożliwiających przechwytywanie klawiszy jak keylogger. Ten notatnikowe programy jak to nazywasz, to jest ułatwienie dla administratorów systemów operacyjnych. Mogą sobie w notatniku napisać pewien ciąg poleceń wykonywanych jeden po drugim. Przykładowo mogą sobie napisać prosty skrypcik tworzący kopię zapasową pewnego folderu i kopiujący ją na inny dysk. Dodadzą do autostartu w systemie i mają już darmowy backup.

Tutaj masz wszystkie raczej możliwe polecenia:
http://ss64.com/nt/

Więcej informacji uzyskasz wpisując w wierszu poleceń (konsoli) komendę:

Kod: Zaznacz cały

help
a następnie samą nazwę polecenia.

Wiem że na YouTube ludzie pokazują "jak piszą wirusy w notatniku". Ale nie ma to nic wspólnego z wirusami, bo nie udostępnia konsola takich zaawansowanych poleceń umożliwiających zbliżenie się nawet do wirusów komputerowych.
Wirus komputerowy – program komputerowy posiadający zdolność powielania się, tak jak prawdziwy wirus, stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanie użytkownika komputera.
Wirusa komputerowego zalicza się do złośliwego oprogramowania. Do zwalczania i zabezpieczania się przed wirusami komputerowymi stosuje się programy antywirusowe oraz szczepionki antywirusowe.

Nie wyobrażam sobie jak za pomocą skryptu w .BAT mógłbyś powielać się czyli dodawać swój kod do innych aplikacji .EXE w celu uniknięcia usunięcia.

Tak samo pokazują na YouTube wirusa który wyłącza komputer... Też mi wielka rzecz, zwłaszcza że program konsolowy o nazwie shutdown wbudowany jest w system i służy tak jak pisałem dla adminów np: gdy cyklicznie chcą uruchamiać ponownie komputer po kopi zapasowej np.

Jeśli chcesz pisać wirusy, malware, keyloggery i traktować to jako hobbi to naucz się C++. Jednak od razu mówie że czeka Cię kilka miesięcy/lat nauki najpierw języka programowania, budowy systemu operacyjnego i WinAPI.


PS: kilka gotowców masz tutaj keylogger C++.
mati321a
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2016, 14:45

Re: Kod w notatniku

Post autor: mati321a »

ok rozumiem w c++ próbowałem lecz nie wiem jak zrobić by keylogger pracował w tle po restarcie pc i by go nie było widać w menedżer'u zadań
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

Re: Kod w notatniku

Post autor: Kenjin »

Moze mi ktos wyjasnic co to jest "program w notatniku"? Stwierdzenie lekko mowiac bezsensu, notatnik to tylko edytor tekstowy nie ma mozliwosci uruchomia nim samym nic.

Jezeli po prostu uzyles zlych slow i chodzilo Ci o programy jakie mozna napisac za pomoca notatnika to Ci odpowiem ze kazdy program w kazdym jezyku mozna.
Sprecyzuj pytanie?

Keylogger mozna napisac chociazby w C albo pythonie. Ukryc procesu w task menagerze sie NIE DA. To co robi wiekszosc keyloggerow to 'ukrywa' sie pod nazwa jakiegos procesu systemowego. Ukryc okno programu mozna rowniez za pomoca c++.
ODPOWIEDZ