PHP vs python | exe

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
DogsReWatching
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:33

PHP vs python | exe

Post autor: DogsReWatching »

Czy jest mozliwosc skompilowania scryptu napisanego w php w plik wykonywalny exe?

Jesli jest taka mozliwosc, to jak wyglada proces "zaciemniania" kodu zrodlowego, czy jest to rowniez tak problematyczne jak w przypadku pythona?
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: PHP vs python | exe

Post autor: F3nix »

Z gotowych narzędzi do zaciemniana można użyć PHP LockIt!. Co do kompilatorów spróbuj EXE-P. Jest to chyba odpowiednik narzędzia Py2Exe. Mam pewną wątpliwość co do zaciemniania kodu. Zazwyczaj tego typu narzędzia działają tak, że dołączają zwykły kod (skrypt php/python itd) do projektu i tworzą specjalną wersje interpretera php/pythona wraz z bibliotekami DDL danego języka (skompilowanymi). Jest to poprostu przenośna wersja interpretera, która wykonuje kod a nie kompilacja PHP do EXE. Czemu czasami jest jeden plik? Bo reszta jest ukryta w zasobach pliku wykonywalnego.
DogsReWatching
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:33

Re: PHP vs python | exe

Post autor: DogsReWatching »

Rozumiem o czym mowisz. To jest wlasnie ten jeden z minusow jezykow skryptowych. Sa one zamrozone wraz z kompilatorem, wiec przez to rowniez wiecej waza.

Swoja droga w temacie o keylogerze w pytonie wypowiedziales sie negatywnie o pisaniu takich wlasnie narzedzi w jezykach skryptowych. Czy to wlasnie dlatego, ze latwo je rozpracowac poprzez dotarcie do kodu zrodlowego? Czy bardziej chodzilo o ich wage i wolniejsze dzialanie od jezykow kompilowanych? Lub byc moze jeszcze o cos innego, czego ja nie biore pod uwage? :)
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: PHP vs python | exe

Post autor: F3nix »

Nie wiem jak obecnie, ale za moich czasów gdy hobbistycznie pisałem sobie tego typu oprogramowanie żeby się czegoś nauczyć to narzędzia tego typu jak Py2Exe na ~50% komputerów/systemów powodowały problemy i nawet nie wiadomo dlaczego. Po prostu po uruchomieniu wyskakiwał błąd. Ja jestem jeszcze tej starej szkoły, która uważa że w tego typu oprogramowaniu tylko aplikacje zupełnie natywne mają sens. Nie lubię żadnych pośrednich takich jak np: C#. Na części komputerów przykładowo przed uruchomieniem może wyskoczyć... prośba o doinstalowanie .NET Framework.

Co do tego, że języki interpretowane są wolniejsze to racja... jednak są takie rozwiązania jak np JIT (java), która często wykonywalne skrypty kompiluje do postaci wykonywalnej. W PHP jest chyba HHVM. Skraca to podobno czas wykonywania skryptu o ~90%. Oczywiście nie jestem ALFĄ i OMEGĄ i to tylko moje prywatne zdanie.
ODPOWIEDZ