Filezilla problem

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Zielony01
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:48

Filezilla problem

Post autor: Zielony01 »

Witam
Mam problem z przesłaniem jakiegokolwiek pliku na serwer. Stworzyłem domenę(serwer) ale nie wiem jaki mam wpisać port. Skąd mam wziąć tę informację? Wpisywałem np. 14 i logowało mnie. Próbowałem przesłać jakiś plik, ale wyskakiwał błąd, iż nie można przetransferować pliku. Dlaczego tak się dzieje?
Na serwer ftp, logując się przez : http://www.cbahosting.pl/ftp chciałem wrzucić kilka plików, jednak nie wszystkie się udało. Nie udało się np. z login.php Jak zatem mam, albo i gdzie wrzucić te pliki? Czy dostęp do Bazy danych MySQL dostanę po podaniu swoich danych na cba? Próbowałem się zalogować z loginu i hasła, jakie dostałem na pocztę, ale bez skutku.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Filezilla problem

Post autor: F3nix »

https://www.cba.pl/pl/help
Serwer FTP: adres Twojej strony (np. adres.cba.pl)
Login: jak do profilu CBA lub ustalony przez Ciebie dla danej domeny
Hasło: domyślnie takie, jak do panelu CBA (chyba, że ustalono inaczej)
Port: 21 lub 210
Tryb: pasywny

Nie możesz wgrać bo pewnie jakieś antyphishingowe na szczęście mechanizmy już działają na cba.pl i wywala takie pliki.
Zielony01
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:48

Re: Filezilla problem

Post autor: Zielony01 »

Więc nie będę mógł wrzucić na serwer tych plików, gdyż cba ma ochronę przed phishingiem? Chciałem w celach edukacyjnych spróbować czy działa ten sposób.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Filezilla problem

Post autor: F3nix »

Nie nie będziesz mógł o ile nie będzie to Twój serwer tak jak robią to cyberprzestępcy. Nawet w wpisie poglądowym na ten temat został użyty serwer na lokalnym komputerze XAMPP. właśnie z tego powodu. Ciesz się, że hostingi darmowe z tym walczą bo by mnóstwo syfu było w internecie niepotrzebnego. Samo wrzucenie już na zewnętrzny serwer może być uznane za złamania prawa autorskiego o ile to nie jest kod źródłowy HTMl Twojej witryny www. Zresztą w celach edukacyjnych po co to wrzucać? Wystarczy że odpalisz lokalne i widzisz jak wygląda i że działa. Coś chyba ściemniasz i chcesz łamać pawo.
Zielony01
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:48

Re: Filezilla problem

Post autor: Zielony01 »

Z tego co mi wiadomo, nie jest złamaniem prawa, jeśli będę próbował "włamać się" na czyjeś konto, uprzednio go o tym informując. :)
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Filezilla problem

Post autor: F3nix »

No tak ale:
-łamiesz prawo autorskie kopiując strone (strona jest traktowana jako "twór" i mówią o tym przepisy),
-łamiesz regulamin hostingu,
-nie masz zgody właściciela strony.
Zielony01
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:48

Re: Filezilla problem

Post autor: Zielony01 »

Wychodzi na to, że musiałbym stworzyć swój serwer :roll:
Dzięki za uprzedzenie, nie miałem pojęcia o łamaniu prawa. Lepiej za wczasu :D
ODPOWIEDZ