Pomoc ze stronami

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
zorro
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2018, 17:54

Pomoc ze stronami

Post autor: zorro »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Na początku chciałbym powiedzieć że nie jestem i za bardzo nie chcę być żadnym hakerem, gdyż się do tego nie nadaję jednakże poszukuję pomocy z tej branży.
Mianowicie chodzi o to, że jest wiele stron (zagranicznych) które propagują Scam ,tzw. wyłudzenia/oszustwa.
Brzmi to dziwnie i łatwowiernie jednakże działa to tak: kupujemy coś-> płacimy-> nic nie dostajemy.
Nie ma jak się przed tym zabezpieczyć.
Sam padłem ofiarą właśnie takich stron które oferują dobre usługi a końcowo wychodzi gów...

Dlatego też zwracam się do Was z prośbą.
Czy jest jakiś dość prosty sposób aby utrudnić życie ludziom prowadzącym takie strony?
Strony nie są zbyt skomplikowane ani zabezbieczone gdyż Ci ludzie tworzą jak najwięcej darmowych i byle jakich stron aby zebrać kase, potem stronę mogą nawet usuwać bo nie jest im potrzebna.
Chodzi mi o problem z wejściem na stronę, błędy na stronie lub jeżeli istaniałaby możliwość edytowania takiej strony(ale to chyba niemozliwe).
Próbowałem LOIC i o takie coś też mi chodzi(brak możliwosci załadowania strony), jednakże program musi być włączony i obsługuje tylko 1 strone/raz.

Naprawde, nie mam żadnych złych zamiarów(chociaż wiem ze z taką wiedzą wile można zrobić) chcę jedynie ostrzec innych.
Jeśli znalazła by się taka osoba byłbym (i pewnie inni) bardzo wdzięczny za pomoc i krótki instruktaż.

Pozdrawiam, z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
HCR
Posty: 80
Rejestracja: 22 lut 2018, 20:42
Lokalizacja: Wszędzie

Re: Pomoc ze stronami

Post autor: HCR »

Szczerze, najlepszym sposobem przeciwdziałania takim stroną jest unikanie ich i uświadamianie innych użytkowników internetu o takowym zagrożeniu
A czemuż to ?
A ponieważ jak zdejmiesz jedną powstanie 10 nowych
Zdejmiesz 10 powstanie 100 i tak dalej, doświadczonemu oszustowi :geek: postawienie takiej strony zajmuje kilkanaście minut, a tobie znalezienie tam luki i zdjęcie jej na stałe dużo więcej czasu zajmie, jeśli w ogóle Ci się to uda.
Obrazek
ODPOWIEDZ