Strona 1 z 1

Darmowy VPN

: 06 sty 2016, 19:59
autor: markopeja12
Witam. Szukam jakiegoś darmowego VPN-a ewentualnie jak mogę zrobić własnego VPN-a. Zalerzy mi na prywatności.

Re: VPN

: 06 sty 2016, 20:37
autor: F3nix
Program Avast ma wbudowany VPN o nazwie SecureLine. Jednak w ograniczonej wersji ma tam ograniczony transfer danych. Ze znanych rozwiązań jest jeszcze CyberGhost VPN.

Osobiście dużego wyboru darmowego nie ma (co najmniej ja nie znalazłem sprawdzonych). Nikt nie hostuje za darmo usług w Internecie bo szkoda prądu. Z płatnych w wyszukiwarce internetowej znajdziesz bardzo wiele anonimowych usług udostępniających VPN np: frootvpn.com.

Najtaniej jest kupić VPS i tam postawić serwer VPN lub u siebie gdzieś na kompie, ale wtedy ma to sens jak łączysz się np: w niebezpiecznych sieciach wf (publiczne access pointy w hipermarketach) i chcesz skorzystać z bezpiecznego połączenia. Siła VPN polega na szyfrowaniu, czyli sniffując nikt nie widzi co leci tym kanałem (nawet po protokołach nieszyfrowanych HTTP). Jeśli chcesz zrobić własnego VPN to zainteresuj się pakietem OpenVPN.

A może wystarczy Ci Tor np: system Whonix opisany na blogu?

Re: Darmowy VPN

: 03 paź 2016, 21:57
autor: marekjos22
Nie używałem frootvpn.com , ale czytałem pochlebne opinie na forach o NordVpn i Express Vpn . Poza tym bez przesady, 18 zł na miesiąć to nie majątek .

Darmowy VPN

: 07 lip 2019, 09:45
autor: BarryWaw
dobra znalazlem darmowego VPNa z niemieckim IP

polacze sie z PS i pogram mysle ,ze nie zbanuja ?

laczy sie ktos przez VPN ??