Automatyczne wczytywanie zaufanych ścieżek do wyjątku w antyvirusie.

Tematy dotyczące wszelakich form ochrony i zabezpieczenia komputerów osobistych.
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: Automatyczne wczytywanie zaufanych ścieżek do wyjątku w antyvirusie.

Post autor: steo »

Jeśli dobrze rozumiem, potrzebujesz pliku, który z automatu zrobi 'white list' dla określonych plików? Tak to napisałeś, że zapomniałem początku, gdy czytałem koniec. :D
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: Automatyczne wczytywanie zaufanych ścieżek do wyjątku w antyvirusie.

Post autor: steo »

Po co utrudniać sobie życie? Nigdy nie miałem zainstalowanego antywirusa (gdy miałem Windows'a). Wystarczy umiejętnie obchodzić się z internetem. Raz na jakiś czas z płytki robiłem skan. Na Twoim skromnym miejscu usunąłbym zwłaszcza Avasta (to głównie ikonka, która zamula komputer...) w piguły.
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Automatyczne wczytywanie zaufanych ścieżek do wyjątku w antyvirusie.

Post autor: F3nix »

Lepiej skonkretyzować najpierw do jednego antywirusa i pobadać. Kilka lat temu jak się bawiłem to Avast trzymał niektóre ustawienia w swoich plikach (chyba nawet były to pliki .ini) i podczas próby ich modyfikacji normalnie z poziomu systemu plików/programowo krzyczał alarmem że coś nie tak z konfiguracją jego się dzieje. W sumie fakt, byłby to prosty bypass antywirusa każdego i domyślam się że antywirusy raczej monitorują rejestr który do nich należy i pliki...
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: Automatyczne wczytywanie zaufanych ścieżek do wyjątku w antyvirusie.

Post autor: steo »

1. Osłony w czasie rzeczywistym -> Monitorowanie zachowań -> Ustawienia zaawansowane -> Zaufane procesy - wyłączy komunikaty dla danego pliku
2. Osłony w czasie rzeczywistym -> Osłona systemu plików -> Ustawienia zaawansowane -> Wykluczenia - wyklucza monitorowanie zachowań plików
3. Ustawienia -> Wykluczenia - nie będzie wykrywał przy skanowaniu

Nie widzę sensu bawienia się w jakieś pliki wykonywalne. Dodać do wykluczeń i będzie śmigać.
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Automatyczne wczytywanie zaufanych ścieżek do wyjątku w antyvirusie.

Post autor: F3nix »

Ale on pewnie instaluje masowa ilość systemów operacyjnych. Hmm, to może rozwiązaniem dla Ciebie będzie zainstalowanie raz systemu i oprogramowania podstawowego wraz z konfiguracją i utworzenie obrazu systemu/klonu partycji i z niego stawianie innym systemu gotowca już skonfigurowanego.
ODPOWIEDZ