[Propozycja]

Wszystkie sprawy organizacyjne forum i bloga haker.edu.pl.
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

[Propozycja]

Post autor: Kenjin »

Nie bede ukrywal bardzo nie podoba mi sie pomysl z moderyzacja postów, przed ich publikacja nawet dla nowych uzytkownikow. W pelni rozumiem przeslanki ktore kierowaly administratorami ale ten sam cel moznaby osiagnac sprytniej.
Pozwolcie mi przedstawic moj pomysl:

Kazdy bot dziala automatycznie, co za tym idzie chce 'zaspamowac' jak najwiecej stron w jak najkrotszym czasie. Dlatego zaraz po zarejestrowaniu i potwierdzeniu konta opublikuje post. Blokujac wiadomosc x sekund po zalogowaniu(niska liczba) mozna by odsiac i zbanowac boty od prawdziwych ludzi. Owszem, sa tez bardziej inteligentne boty czekajace okreslony czas, wtedy nic na to nie poradzimy(poza gromadzeniem bazy blacklist i slow kluczy reklamowych botow).

Taki maly pomysl dla przetrawienia :), mozna uzywac kombinacji obydwu metod wiekszosc forow tak robi. Jesli potrzebowalibyscie pomocy w napisaniu skryptu robiacego powyzsze, napiszcie chetnie pomoge :).
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: [Propozycja]

Post autor: F3nix »

Pewnie nie doczytałeś bo ta informacja jest gdzieś głęboko zaszyta, ale moderacja postów przestaje obowiązywać dla użytkowników o 3+ postach. Więc Twoje posty nie będą już zatwierdzane przez człowieka.

Wcześniej był ten problem w setkach z botami spamującymi jak to ująłeś tymi inteligentniejszymi. Nawet przerwa pomiędzy postami ich nie powstrzymywała (60s), bo były zapuszczane na cała noc np. Zresztą analiza tekstu i cyfr pobranych z źródła jest bardzo prosta (regex nawet wystarczy). Więc bez problemu bot może sobie pobrać informacje ile odczekać do kolejnej publikacji (nie wiem, nie pisze botów). Słabym ogniwem był poprzedni mechanizm kiepskiej captcha. Teraz po wprowadzeniu nowej Googlowskiej, nowe boty się nie pojawiają.

Teraz już jest czysto, jednak moderacja ma inny cel. Odsiania ludzi nic nie wnoszących i ludzkich reklamowców.
ODPOWIEDZ