Start programu autorun.inf i U3

Tematy dotyczące systemów operacyjnych z rodziny Microsoft.
Chojar
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2016, 15:26

Start programu autorun.inf i U3

Post autor: Chojar »

Czy jest jakiś sposób aby uruchomić program z pendrive? Dokładniej chodzi mi o start keyloggera zaraz po włożeniu pendrive do komputera, próbowałem konfigurować plik autorun.inf, ale nic mi z tego nie wyszło. System na którym keylogger ma wystartować to leciwy XP z dodatkiem SP3, pen to "NO NAME" za 20zł. Średnio mogę sobie teraz pozwolić na zakup nowego pendrive z systemem U3, który co z tego co zrozumiałem rozwiązało by moje problemy. Wypalenie programu na płytę też nie wchodzi w grę, bo ciężko nie zauważyć wysuwania się tacki w komputerze.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Start programu

Post autor: F3nix »

Nowoczesne systemy operacyjne mają domyślnie zablokowaną opcje autorun i autoplay. Moim zdaniem XP SP3 mógł już mieć w sobie poprawkę oznaczoną jako KB971029. Ona właśnie dla bezpieczeństwa zmieniała konfiguracje systemu w celu zablokowania tych funkcji uruchamiania automatycznego plików z nośników USB. Więc jedynym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest w systemie włączenie ręcznie opcji autorun i autoplay.

Co do technologi U3 to oczywiście pendrive musi ją wspierać. Tworzy się wtedy normalnie plik .inf na tej płytowej partycji tak jak miało to miejsce kiedyś dla pendrive i powinno hulać. Dlaczego to działa? Bo autorun/autoplay nie jest domyślnie zablokowany dla płyty CD/DVD. W gruncie rzeczy pendrive z technologią U3 to tak naprawdę nośnik zaprojektowany w taki sposób, że jest widziany przez system jako zwykły USB pendrive i jako płyta CD.

Pamiętaj że autoodtwarzanie CD/DVD też jest łatwo wyłączyć, więc nie powiedziane że dany komputer uruchamia automatycznie płyty. Musisz to samemu sprawdzić.
ODPOWIEDZ