"keylogger" android [JAVA]

Wszystkie inne tematy dotyczące programowania w C++, Visual Basic, Javie, .NET i innych nie wymienionych językach programowania.
Chojar
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2016, 15:26

"keylogger" android [JAVA]

Post autor: Chojar »

Klika dni temu nawiedziła mnie taka myśl by zainstalować keyloggera na telefonie z androidem. Niestety nie znalazłem nic gotowego co by działało, oprócz modułu z Xposed. Jednak do działania Xposed jest potrzebny root, a ja nie mam ochoty rootować każdego telefonu. Zresztą moduł basicKeylogger zadziałał tylko na Samsung Galaxy Trend Lite I z ICS, więc nie jest to zbyt skuteczny moduł. Pojawiła mi się myśl by napisać uniwersalny keylogger który zadziała na każdym telefonie z systemem android, ale każda wersja systemu jest trochę inna. Tutaj pojawiła się inspiracja zauważyłem jak komuś zainstalowała się przez przypadek klawiatura google, osoba zupełnie olała tą zmianę i nadal korzysta z tej klawiatury. Przechodząc powoli do sedna sprawy zamiast pisać typowego keyloggera, to może zrobić by klawiaturę która będzie zapisywać znaki zaraz po kliknięciu. Wtedy wystarczyło by zainstalować klawiaturę i ustawić jako domyślną metodę wprowadzania znaków. Pytanie do was czy coś takiego miało by prawo działać?

PS. Dostrzegam już wady takiego rozwiązania np nie będzie działać na tablecie jeśli ktoś podłączy klawiaturę. Jest jeszcze jedna kwestia o której nie napisałem wcześniej nie umiem programować :? Dopiero uczę się pisać w C++, za naukę javy zabrałbym się dopiero w połowie wakacji. Pytam czysto teoretycznie czy coś takiego ma prawo działać i czy ktoś był by wstanie mi pomóc w realizacji tego projektu za jakiś czas.
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

Re: "keylogger" android [JAVA]

Post autor: Kenjin »

Zajzyj do dzialu skrypty, zrodla gotowce. Jest tam napisany przezemnie przykladowy trojan. Dzieki niemu mozesz przechwytywac wszystkie smsy. Jezeli chcialbys rozszerzyc go o funkcjonalnosc pobierania wszystkich klawiszy (w inputach stron internetowych itd), to masz dwie mozliwosci:
1. Napisac wlasnego hooka pod androida (co nie jest takie proste jesli nie posiadasz sporej wiedzy o dzialaniu rdzenia androida jak i obslugi sterownikow przez androida)
2. Uzyc czyjegos hooka i dostosowac go do swoich potrzeb.

Zarowno opcja 1 jak i 2 nie jest trywialna i waga szerokiej wiedzy na temat dzialania systemu i powlok linuxowych. Do obydwu prawie napewno potrzebne jest rootowanie telefonu.

Dlatego polecam ci rozwiazanie w stylu mojego trojana, zbierajace konkretne eventy a nie same klawisze klawiatury.
ODPOWIEDZ