Sniffing

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
NuckChorris
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2016, 16:47

Sniffing

Post autor: NuckChorris »

Witam, mam problem z wymienionym wyżej "węszeniem".
Otóż próbując na laptopie przechwycić jakiekolwiek ciasteczka czy też loginy z nieszyfrowanych stron, mój laptop ich nie widzi. Mam włączonego zarówno ettercapa, jak i wiresharka. Cookie Cadger też nie jest w stanie przechwycić ciasteczek.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Pozdr.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Sniffing

Post autor: F3nix »

Robisz to w Kali Linux w VirtualBox? Wiesz, że tam nie masz karty bezprzewodowej tylko przewodową i prawdopodobnie to jest przyczyną? Rozwiązaniem jest karta wifi USB zapewne. To tylko moje przypuszczenie. Zobacz początek tego wpisu o hasłach wifi:

http://haker.edu.pl/2016/02/20/jak-zlamac-haslo-wifi/

Ewentualnie możesz próbować utworzyć wirtualną sieć pomiędzy różnymi systemami w VirtualBox.
NuckChorris
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2016, 16:47

Re: Sniffing

Post autor: NuckChorris »

Próbowałem na laptpopie z zainstalowanym kalim. Problem rozwiązałem stosując arpspoof, jednak w dalszym ciągu jestem ciekawy dlaczego nie daje rady sam ettercap ? W każdym razie dzięki za odpowiedź
sebosamuraj
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2016, 12:02

Re: Sniffing

Post autor: sebosamuraj »

Może coś zle robisz. Napisz krok po kroku co robiłeś.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Sniffing

Post autor: F3nix »

Jeśli praktycznie w obach narzędziach chce wykorzystać zatruwanie tablicy ARP do sniffingu to nie ma co kombinować, skoro jedno z wielu tego typu narzędzi działa to lepiej poświęcić czas na inne tematy ale to tylko moje zdanie.
ODPOWIEDZ