Zagraniczny IP

Tematy dotyczące wszelakich form ochrony i zabezpieczenia komputerów osobistych.
AriGold
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2016, 15:07

Zagraniczny IP

Post autor: AriGold »

Witam Serdecznie,

jako iż jest to mój pierwszy post witam podwójnie. W ramach przedstawienia chciałbym nadmienić iż na studiach jedyny przedmiot jaki miałem do poprawy to Informatyka i programowanie w C++ tak więc proszę z góry mi wybaczyć ewentualne błędy w rozumowaniu :roll:

Moje pytanie polega na możliwości używania komputera z kraju a dla innych osób widoczny np z UK czy Niemiec.

Np czy mogę sciągnąć oprogramowanie do gry w pokera online i grać oraz być widocznym jako gracz z UK będąc w rzeczywistości w Polsce. Pewnie zwykły VPN nie wystarczy..

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Zagraniczny IP

Post autor: F3nix »

Do obejścia restrykcji obszarowych takich jak wymieniasz służy właśnie VPN, jednak musisz taki znaleźć który akurat ma serwer VPN w Wielkiej Brytanii. Możesz też spróbować Tora (np: system Whonix opisany na naszym blogu) i trafić na adres UK.

Oprócz VPN warto zmienić ustawienia przeglądarki (user-agent i język) ponieważ w nagłówkach ona też przedstawia się z jakiego kraju jesteś (aby serwer odesłał Ci stronę w języku Twoim o ile takowy posiada).
ODPOWIEDZ