trojan na androida

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
livt261326
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2016, 17:09

trojan na androida

Post autor: livt261326 »

Witam.

Jesli to zły dział to przepraszam i prosze o przeniesienie tematu.

Jest możliwość bym zainstalował trojana córce (12lat) bym mogł mieć kontrole nad tym co robi (sms-y itp) ? Boje sie ze popadnie w jakies kłopoty i chciałbym móc ewentualnie wczesniej zareagować... ważne by nie widziała ze jest cos zainstalowane bo ona chyba zna sie lepiej odemnie na telefonie.

Jak macie jakiś link, porade ?

Telefon córki android 4.2.2 ja mam komputrer z win 7 i telefon z androidem 5.0.1 jak bym mogł miec dostęp z telefonu by bylo jeszcze lepiej.

Telefony są z ROOT.

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: trojan na androida

Post autor: F3nix »

Sporóbuj programy do kontroli rodzicielskiej ze sklepu Google Play:
  • Norton Family,
  • Kytephone,
  • Funamo Parental Control,
  • Kids Place.
Z typowych backdoorów jest AndroRat jednak ciężko dostać paczke aplikacji apk nie zainfekowaną wirusem dodatkowym lub payload metasploit na Androida. Obejrzyj nasz materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=28vGNFXrPpY
livt261326
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2016, 17:09

Re: trojan na androida

Post autor: livt261326 »

Witam.
Dziekuje za pomoc.

Te programy to raczej nie to co potrzebuje bo z tego co czytalem to tworzy sie konto a my chcemy byc anonimowi i tylko sie przyglądać czy cos złego sie nie dzieje przypadkiem.... i do tego córka zna swoj telefon raczej na pamiec jak to dzieci w tych czasach wiec jaka kolwiek ikona w plusie zwrociła by jej uwage...

Androrat to opcja jakiej potrzebujemy.

Jak by Pan mógł cos wiecej podpowiedziec czy dać jakiś link to byłbym bardzo wdzieczny... może Pan napisać PW do mnie bo ja nie dam rady wysłać do Pana... za pomoc oczywiscie godnie nagrodzimy.

Filmik bardzo fajny ale raczej ciezko by bylo to wszystko ogarnąć a do tego awast cos wykrywal... my z żoną jesteśmy troche zieloni w tym temacie :(

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: trojan na androida

Post autor: F3nix »

To jak chcesz coś niewykrywalnego (a tego typu oprogramowanie to malware) to musisz najpierw mieć zrootowany telefon co jest bardziej widoczne niż jakaś aplikacja jak Norton i poszukać na czarnym rynku backdoora. Ceny oscylują w granicy 300-1000$ za tego typu rozwiązania i jest to nielegalne, nawet jeśli jest to dziecko.
ODPOWIEDZ