Pulpit Kali Linux tak rozciągnięty że nic nie widać

Tematy dotyczące uniksopochodnych systemów operacyjnych.
poetadoctus
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2017, 08:42

Pulpit Kali Linux tak rozciągnięty że nic nie widać

Post autor: poetadoctus »

Witam. Zainstalowałem ostatnio swoją pierwszą wersję kali linux 2016.2 64bit AMD. Po uruchomieniu pulpit na wyświetlaczu tak się rozciąga ze nie widzę boków, tym samym żadnych ikon, czy pasków bocznych. Obraz wyświetlam z PC poprzez HDMI na TV Panasonic 42". W kalim wykryło mi ekran Panasonic 32" i nie mam żadnego wyboru, także moze wina jest po tej stronie. Posiadam kartę graficzną Gigabyte Geforce Gtx 750Ti. Rozdzielczość w której uruchamia mi się wyświetlacz to 1920 x 1080 a przy zmianie na jakąkolwiek inną dostępną ekran robi się czarny i dopiero po wciśnięciu ESC wraca do starego widoku. Czy ktoś ma jakieś pomysły jak sobie poradzić z tym problemem? Dodam że jestem raczej zielony w Linuxie i nie mam pojęcia jak to ugryźć. Próbowałem wg jakichś informacji zainstalować stery, ale jest wiele różnych wyjaśnień jak to zrobić i w sumie po wielu próbach nic mi się nie udało zrobić. Dziękuję z góry za pomoc.
przemek
Posty: 52
Rejestracja: 26 sty 2016, 23:28

Re: Pulpit Kali Linux tak rozciągnięty że nic nie widać

Post autor: przemek »

Co pamiętam miałem podobny problem . zrób następującą rzecz:
1. sprawdź sumę kontrolną obrazu . jeśli jest taka sama to zainstaluj ponownie system.
2. Jeśli inna to pobierz jeszcze raz i sprawdź sumę kontrolną. i zainstaluj
Technik ochrony środowiska
ODPOWIEDZ