Darmowy VPN

Tematy dotyczące wszelakich form ochrony i zabezpieczenia komputerów osobistych.
markopeja12
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2016, 19:56

Darmowy VPN

Post autor: markopeja12 »

Witam. Szukam jakiegoś darmowego VPN-a ewentualnie jak mogę zrobić własnego VPN-a. Zalerzy mi na prywatności.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: VPN

Post autor: F3nix »

Program Avast ma wbudowany VPN o nazwie SecureLine. Jednak w ograniczonej wersji ma tam ograniczony transfer danych. Ze znanych rozwiązań jest jeszcze CyberGhost VPN.

Osobiście dużego wyboru darmowego nie ma (co najmniej ja nie znalazłem sprawdzonych). Nikt nie hostuje za darmo usług w Internecie bo szkoda prądu. Z płatnych w wyszukiwarce internetowej znajdziesz bardzo wiele anonimowych usług udostępniających VPN np: frootvpn.com.

Najtaniej jest kupić VPS i tam postawić serwer VPN lub u siebie gdzieś na kompie, ale wtedy ma to sens jak łączysz się np: w niebezpiecznych sieciach wf (publiczne access pointy w hipermarketach) i chcesz skorzystać z bezpiecznego połączenia. Siła VPN polega na szyfrowaniu, czyli sniffując nikt nie widzi co leci tym kanałem (nawet po protokołach nieszyfrowanych HTTP). Jeśli chcesz zrobić własnego VPN to zainteresuj się pakietem OpenVPN.

A może wystarczy Ci Tor np: system Whonix opisany na blogu?
marekjos22
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2016, 21:53

Re: Darmowy VPN

Post autor: marekjos22 »

Nie używałem frootvpn.com , ale czytałem pochlebne opinie na forach o NordVpn i Express Vpn . Poza tym bez przesady, 18 zł na miesiąć to nie majątek .
BarryWaw
Posty: 3
Rejestracja: 01 lip 2019, 08:31

Darmowy VPN

Post autor: BarryWaw »

dobra znalazlem darmowego VPNa z niemieckim IP

polacze sie z PS i pogram mysle ,ze nie zbanuja ?

laczy sie ktos przez VPN ??
https://www.nacdd1305.org/
ODPOWIEDZ