Sieć zasobowa

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
N03
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2021, 22:24

Sieć zasobowa

Post autor: N03 »

Powitanie,

Mówiąc wprost, chciałbym napisać program do stworzenia własnej sieci zasobowej. Coś na zasadzie botnetu ale działające na zasadzie takiej:

Mam komputer główny, serce sieci i z niego wydawane są polecenia do sieci. Sieć składa się z komputerów na których zainstalowany jest owy program. Działać ona ma w ten sposób iż komputery sieci będą komputerowi głównemu w pewnym sensie zdalnie(komputer sieci znajduje się w innym LANie niż główny) udostępniać zasoby a konkretnie chodzi o procesor i jego moc obliczeniową. Programy do łamania haseł na zasadzie Brute Force wymagają ogromnej mocy obliczeniowej, ponieważ jak wiecie jeśli hasło jest na 4-5 znaków to spoko- łamanie zajmie góra kilka godzin przy procesorze już z średniej półki. Lecz takie hasła na 8 i więcej znaków, to już dni, tygodnie a może nawet miesiące. Ciężka sprawa co?
Więc na przykładzie programu do łamania haseł, wymagana jest moc obliczeniowa procesora i interesująco by było gdyby udało się by komputery w tym programem w jakiś sposób "udostępniały" swoją moc obliczeniową do powierzonego zadania, by w jakiś sposób pomagały swoimi zasobami w łamaniu tego hasła itd.
Istnieje sposób by to sensownie zrobić? Potrzebuję jedynie nakierowania, porady. Mam chęci i czas, ale nie wiem jak się za to wziąść. Wiem że napewno możliwe jest zrobić to, wszystko jest możliwe w świecie informatyki i programowania.
Interesujące, mów dalej
ODPOWIEDZ