Kali Lunux,problem z wi-fi, VirtualBox

Tematy dotyczące ochrony urządzeń mobilnych takich jak smartfony, telefony komórkowe, palmtopy etc.
Zwykły chłop
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2021, 22:01

Kali Lunux,problem z wi-fi, VirtualBox

Post autor: Zwykły chłop »

Dzień dobry kochani, z racji tego , że widziałem tematy dotyczące problemu z Wi-Fi to postanowiłem się podzielić rozwiązaniem, może będzie pomocne,
po pierwsze po zainstalowaniu naszego Kali Linux na maszynie wirtualnej, musimy wszystko zaktualizować:
1. W pierwszej kolejności wyedytuj plik „/etc/apt/sources.list” za pomocą dowolnego edytora tekstu z prawami administratora, np. nano :
sudo nano /etc/apt/sources.list
2. Usuń całą zawartość pliku i wstaw repozytoria wyższej wersji Ubuntu.
3. Zapisz zmiany w pliku a następnie zamknij go.
4. Odśwież listę pakietów poleceniem :
sudo apt-get update
5. Teraz możesz przeprowadzić aktualizację systemu do wyższej wersji :
sudo apt-get dist-upgrade
6. Po zakończeniu pracy uruchom ponownie system.
7.odpal przeglądarkę ( tą w Linux :D )
8. ściągnij compat-wireless-2010-06-26-p.tar.bz2 ( niestety nie podam linki, ale bez problemu znajdziesz go w necie )
9. na pulpicie wejdz w ikone home i w ikonie download odpal terminal
10. za pomocą komendy sudo su zaloguj się jako root
11. użyj komendy: ls , pokażę Ci się plik ,,compat-wireless-2010-06-26-p.tar.bz2'' skopiuj go i użyj komendy tar -xjvf compat-wireless-2010-06-26-p.tar.bz2 plik się wypakuje
12. następnie użyj komendy: ls i pokaże Ci się plik: compat-wireless-2010-06-26-p i tar -xjvf compat-wireless-2010-06-26-p.tar.bz2 skopiuj ten pierwszy i użyj komendy cd compat-wireless-2010-06-26-p
13.jak już jesteś to wpisz komende make unload i na końcu make load powinno się wszystko ładnie załadować
Pamiętajcie, że przed tą operacją trzeba też ustawić wszystko w VirtualBox a mianowicie ,, Port i sieć )
mam nadzieję , że ten post wam trochę pomoże , pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie jednocześnie chciałem się przywitać z wami :)
ODPOWIEDZ