Ochrona przed programami hakerskimi

Tematy dotyczące ochrony urządzeń mobilnych takich jak smartfony, telefony komórkowe, palmtopy etc.
elonmartinNASA
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2022, 17:59

Ochrona przed programami hakerskimi

Post autor: elonmartinNASA »

Mam pytanie jak uchronić się przed kali linuxem i innymi programami hakerskimi, jakie porty należy blokować jak najogólniej, żeby się przed nimi zabezpieczyć bo antywirusy i zapory to za mało, choć zaznaczam, że nigdy nie korzystałem z kali linux ani parrot OS, więc proszę o zrozumienie

Chciałbym zapytać jak powinienem zabezpieczyć sieć jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci, mam zablokowane porty takie jak TCP i UDP 135 ~ 139, 445, 1234, 3389 i 5555. Jakie inne porty dodatkowo blokować aby chronić sieć domowa jeśli chodzi o wifi mam zabezpieczone WPA3

Chciałbym Cię zapytać jak zabezpieczyć swój komputer, jak zabezpieczyć BIOS przed różnymi atakami, co należy zablokować, aby uniemożliwić atakującemu dostęp do BIOS-u, jak zabezpieczyć dyski HDD i SSD przed możliwością ataku na dysk, ja przeczytałem że są narzędzia w linuksie że potrafią co należy zablokować i czy ta opcja jest ogólnie dostępna ?? i jak chronić procesor i pamięć RAM?
ODPOWIEDZ