Włamanie na Facebooka omijając 2FA, bez powiadomień.

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Spyze
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2023, 01:28

Włamanie na Facebooka omijając 2FA, bez powiadomień.

Post autor: Spyze »

Hej, może ktoś z was wie w jaki sposób moje konto zostało zhakowane. Pobrałem cracka programu (jak się okazało z wirusem) i dzień później ktoś na moim koncie opublikował po*no i jakieś Arabskie grafiki i moje konto zostało zablokowane. Udało mi się je na szczęście odzyskać, ale do teraz nie rozumiem jak ktoś mógł na nie wejść. Mam ustawione 2FA, SMS, Google Autenticator, wszystkie zabezpieczenia jakie tylko są dostępne oraz powiadomienie o każdym logowaniu. Nie dostałem żadnego powiadomienia, w historii aktywności jest tylko mój komputer, a mimo to ktoś wszedł na moje konto. Posty zostały wrzucone o 9 rano jak jeszcze spałem i komp był wyłączony (więc żadna zdalna kontrola). Dodatkowo nic innego nie ucierpiało. Hasło, telefon czy email nie zostały zmienione, nie wysłałem do nikogo żadnych dziwnych wiadomości, jedyne co się stało to te kilka postów za które dostałem bana. Jakby tego było mało to skanowałem kompa 3 razy - Windows Defenderem, Avastem i Comodo i totalnie NIC nie wykryło. Pomóżcie mi błagam, bo nie mam pojęcia jak się przed tym zabezpieczyć i co gorsza czy ten ktoś nadal ma dostęp do mojego konta...
ODPOWIEDZ