Kompilacja skryptów PHP

Zbiór linków i poradników dotyczących bezpieczeństwa informatycznego.
Kenjin
Ekipa HEP
Posty: 122
Rejestracja: 04 sty 2016, 22:10

Kompilacja skryptów PHP

Post autor: Kenjin »

Witam,
kontynuując moją misje podgrzania atmosfery i zwiększenia aktywności wszystkich prezentuję wam ten krótki tutorial jak skompilować skrypt php do exe, dzieki czemu bedzie mozliwe wykonanie go bez koniecznosci posiadania interpretera php.

Co potrzebujemy?
-bamcompile(http://www.bambalam.se/bamcompile/)

1. Umieszczamy nasz skrypt PHP w folderze gdzie zainstalowaliśmy bamcompile (nie jest to konieczne ale ułatwi sprawe).
2. Otwieramy CMD(Start->uruchom->cmd)
3. Nawigujemy do miejsca gdzie jest zainstalowany bamcompile np. cd C:/program files/bamcompile
4. Gdy juz jestesmy w katalogu, wpisujemy bamcompile -opcja nazwa_pliku.php nazwa_pliku.exe
Bamcompile daje nam 3 opcje:
-w po odpaleniu execa nie widać nic (nawet nie miga konsola) okienko odpala się jako ukryte.
-c kompresuje wynikowy plik(uzywa UPX)
-d bez encodingu (czyli nie zmienia przyjętego kodowania w źródle do tego na obecnym systemie)
5. W katalogu bamcompile powinien stworzyć się plik .exe teraz po odpaleniu go uruchomimy nasz skrpyt.

Jest to naprawde ciekawe narządko wyrównujące największą wadę php w stosunku do np. C++ czylio możliwości wykonania naszego skryptu bez konieczności posiadania interpretera.
Enjoy.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Kompilacja skryptów PHP

Post autor: F3nix »

Dzięki bardzo fajny tutorial. W sumie może się tym pobawię bo nie miałem nigdy ku temu okazji. Dla wielu osób i tak jest zaskoczeniem fakt, że sam skrypt PHP można wywoływać w konsoli.

sumie widziałem nawet biblioteki do tworzenia dekstopowych wizualnych aplikacji w PHP.... :lol:
ODPOWIEDZ