[Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

[Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Witam znowu i znów z problemem :(
Próba dotyczy "testu penetracyjnego" na router i mam coś takiego - o co kaman ?
Please do not use in military or secret service organizations, or for illegal purposes.
Pozdrawiam i Dziękuję.
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Próba "Penetracji" :)

Post autor: F3nix »

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie wpisz poprostu je w Google. Temat wałkowany wielokrotnie w sieci:
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Byłem widziałem, ale nic nie zrozumiałem i dopiero napisałem na forum.
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: steo »

Pierw mam takie pytanie. Nie rozumiesz angielskiego czy nie rozumiesz nawet po ppolsku objaśnienia :) ?
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Na filmiku było to takie łatwe, ale nie jest :( Widzę, że trzeba mieć odrobinę chociaż wiedzy.
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

No angielski trochę kumam, ale wolę po polsku.
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Pomóżcie, w końcu to dział początkujących, więc powinno się być tu bardziej wyrozumiałym :)
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Z problemem sobie nie poradziłem, ale znalazłem coś takiego i ruszyło. Tylko czy to poprawna komenda - nie wiem, ale wiem jedno będzie to trwać chyba wieki :( Nie używałem żadnego słownika.
A tak wpisałem:
hydra -V -f -l admin -x 5:5:a ftp//192.168.1.1
Choć myślę, że to nie ma sensu :(
Awatar użytkownika
steo
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Universe

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: steo »

Dziwne, u mnie działa. :lol: :lol: :lol:
Ciężko pomóc komuś kto chce z miejsca 'łamać hasła', a chociażby nie zna warstw sieci. Co po tym jeśli podam Ci komendę, a nie masz pojęcia jak to mniej więcej działa. Brute force - możesz się bawić bez słownika, ale za dużo nie zdziałasz, bo to leci po kolei: aaa, aab, aac (...) itp. w zależności od ustawienia, ale (randomowa liczba) 10 haseł na sekundę. Przelicz sobie. A czyjeś hasło ma 15 znaków + duże, małe litery, cyfry, znaki specjalne. Życzę powodzenia. Nie tędy droga, przyjacielu haxorze. Jeśli już chcesz, to ustaw sobie jakieś proste hasło 'abcd' i sprawdź czy uda Ci program je zgadnie, następnie ile czasu to zajęło. Co do Twojego pytania, to w linku od F3nixa jest bardzo ładnie wytłumaczone. Bez urazy, to tylko moje skromne zdanie. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Jak to się mówi... Z debilami nie dyskutuję. Ale trzeba z kimś rozmawiać? ~steo
olo-olo79
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:46

Re: [Problem z THC-Hydra] "Please do not use in military"

Post autor: olo-olo79 »

Nie mam urazy. Wiem że zacząłem od dup.... strony, ale za dużo czasu nie mam by się wgłębiać (dziecko, rodzina, praca, itd.). Sam też napisałem wcześniej, że jednak potrzeba trochę wiedzy więc zdaję sobie z tego sprawę. O tym, że to może długo trwać, też sobie zdaję sprawę o czym sam też napisałem. Używanie pakietów słowników też mi się wydaje, że może nic nie dać. To jest jak ruletka, może trafię, ale wątpię czy w jakimś pakiecie, np. znajdowało by się moje hasło którego używam do niektórych aplikacji. Raczej szanse są bardzo, ale to bardzo słabe, a nawet powiedziałbym równe ZERU, że gdzieś w pakiecie jest takie hasło. A czy "podanie" komuś komendy może coś dać, hm... myślę, że tak. Sam tu trafiłem ze strony http://haker.edu.pl/ skąd też ściągnąłem filmik i tam są właśnie opisane sposoby i krok po kroku co robić, więc jeśli nie miało by sensu opisywanie tego, to po co się tworzy takie poradniki. I tym akcentem chyba zakończę zabawę w "hakera", bo mi nie idzie :( Aczkolwiek jeszcze się pobawię.
Pozdrawiam i Dziękuję.
ODPOWIEDZ