Pomocy

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
Dark Hunter
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2016, 11:21

Pomocy

Post autor: Dark Hunter »

Witam mam problem ze znalezieniem rozwiazania do mojego zagadnienia. jestem posiadaczem routera wifi orange airbox huawei z ktorego udostepniam internet osobom i moje pytanie brzmi czy moge jakos go przeprogramowac w taki sposob ze kazda osoba laczaca sie z moim routerem za pomoca smartfona bedzie pobierala trojana albo automatycznie wysylala mi tresci ktore mnie interesuja ?
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Pomocy

Post autor: F3nix »

W wielu routerach pamięć jest niemodyfikowalna więc odpada. Po drugie, pisanie firmware wymaga zazwyczaj bardzo wysokich umiejętności programistycznych i znajomości sprzętu. Po trzecie, nie da się raczej stworzyć funkcji autopobierania trojana poprzez router. Możesz jedynie w sieci stworzyć fałszywy serwer HTTP z plikiem trojana. Byłby on uruchamiany jako strona startowa w tej sieci Internetowej. Co do treści to zapewne chodzi Ci o keyloggera jednak to są rozwiązania przeważnie płatne (te co wysyłają zdalnie logi). Możesz również informacje płynące w sieci sniffować: https://haker.edu.pl/2015/10/14/wiresha ... -podsluch/.
ODPOWIEDZ