Szpieg w pracy

Pytania dla zielonych dotyczące bezpieczeństwa.
martinii
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2016, 20:16

Szpieg w pracy

Post autor: martinii »

Czesc,

Mamy w pracy szpiega. Szykuje się chyba do przejścia do innej firmy i zgrywa wszystkie dane, zeby przekazac je konkurencji. Chlopak bedzie wywalony, ale najpierw po cichu chcialbym przeszkodzic mu w wyprowadzeniu naszych danych.

Udało mi się wejść na jego kompa wykorzystując exploit SMB Delivery w spreparowanym sterowniku drukarki. Mając połączenie z jego kompem mogę otworzyć shell i działać.

Teraz mój cel jest następujący: chciałbym uszkodzić pliki, a nie je usuwać. Jak je skasuje to zauważy i zgra ponownie, a tak będzie spokojny, że wszystko ma, a dopiero później zorientuje się że śmietnik.

Dane do 'zepsucia' to głównie 4 formaty: dwg, doc/x, xsl/x i pdf.

Czy da się to zrobić? Podpiwiedzcie jak to zrobić.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
F3nix
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2015, 20:51

Re: Szpieg w pracy

Post autor: F3nix »

Wydaje mi się że musiałbyś napisać autorską aplikację do tego celu i wgrać ją za pomocą polecenia upload i uruchomić komendą execute. Wątpię, że ktoś

Do samego ręcznego wyszukiwania plików można użyć polecenia https://www.offensive-security.com/meta ... ng-content. Parametr -f umożliwia użycie wzorców (wyszukiwać specyficznych plików o danym rozszerzeniu.

Do edycji służy polecenie meterpretera edit. Do wejścia do konsoli poleceń Windows można posłużyć się poleceniem shell i tam usuwać pliki za pomocą komendy del.

Do samego nadpisania pliku można posłużyć się poleceniem (również z konsoli poleceń Windows) echo z przekierowaniem jakiegoś tekstu. Przykład:

Kod: Zaznacz cały

echo blad > plik.dwg
Powyższa komenda nadpisze zawartość plik.dwg umieszczając w nim tylko napis blad.

Jak widzisz dróg jest wiele. Jednak tak jak pisałem na początku, aby to wykonać automatycznie musiałbyś napisać taką aplikację w jezyku np: C++ lub ewentualnie w PowerShellu (bat) no i wgrać i uruchomić.

Miej więcej lista kroków takiej aplikacji:
  • wyszukaj rekurencyjnie pliki z rozszerzeniem dwg/doc/docx/xsl/xslx/pdf,
  • otwórz pliki w trybie nadpisywania do zapisu,
  • zapisz losowe dane w pliku lub po prostu nic nie zapisuj (będzie to pusty plik),
  • zapisz plik i przejdź do kroku 1 lub koniec.
Jako że ingerujesz w system i dane, na którym on pracuje to oczywiście popełniasz przestępstwo (Art. 268. kk). Pamiętaj że również Twój pracownik popełnia przestępstwo bo jest to forma szpiegostwa przemysłowego/korporacyjnego. Polecam jednak iść w kierunku prawa.
ODPOWIEDZ